Ministrat E Kosoves

Lajme Gazeta Express 01/04/2020 7:59. Ministria e Drejtësisë, në përputhje me Kushtetutën dhe ligjet, ushtron funksione dhe ka në Regjistrohu me E-mail për të rejat e fundit nga Ministria. Kuvendi i Kosovës në ora 11:00 pritet të mbajë seancën plenare me rend dite zgjedhjen e qeverisë së Republikës së Kosovës. Ministria e Ekonomisë - Rozeta Hajdari. Është alarm për secilin qytetar me logjikë të shëndosh raportimi në. Shumica e personave që mbajnë armë, sipas statistikave zyrtare, i takojnë kategorisë së personave që mbajnë armë pa leje. Nga presidenti, kryetari i Kuvendit deri te ministrat, sa do të jenë pagat me ligjin e ri në Kosovë. 01/10/2019 në 15:23. [email protected] Shkodra dhe z. 2020 05-1689-2 05-1745-2 05-1746-2 05-1765-2 05-1829-2 05-1831-2 05-1834-2 05-1867-2 Vendimet e reja. Qeveria Kurti pritet t'i ketë 2 zëvendëskryeministra, 15 ministra dhe 33 zëvendësministra, raporton Telegrafi. Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu ka thënë për Ekonomia Online, se Kurti nuk a ka ndërmend t'i shkarkojë ministrat tjerë të LDK-së. Mediat kosovare raportojnë se në qeveri pritet të kthehet përsëri ish-ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu. Në një postim ai tha se vendimi u mor më 10 vota për dhe dy abstenime në mbledhjen e qeverisë, ku nuk u përfshinë ministrat e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Dalin emrat/ Kush pritet të jenë ministrat e rinj të Kosovës, sherr në LDK. Zëvendësministrat. Tags: Ministra Pasuria Qeveria Kurti. Ho preso molti integratori naturali per la perdita di peso e il body. Qeveria zbaton ligjet dhe aktet e tjera të miratuara nga Kuvendi i Kosovës dhe ushtron veprimtari tjera brenda përgjegjësive të përcaktuara me këtë Kushtetutë. Ministrat e Listës Serbe që kanë marrë pjesë të hënën në mbledhjen ku është arrestuar zyrtari i Qeverisë së Serbisë, Marko Gjuriq kanë shfrytëzuar përparësitë që u takojnë derisa janë pjesë e Qeverisë së Kosovës. Nuk e kam me leje të veçantë, e kam si të gjithë qytetarët e tjerë të Republikës së Kosovës që kanë drejtë të pajisen me armë të vogla", thotë Demaliaj. Qeveria në detyrë e Kosovës me shumicën e votave ka marrë vendim për zbatimin gradual të reciprocitetit ndaj Serbisë, si zëvendësim për heqjen e taksës. LDK ka vendosur ta propozojë për Ministër të Punëve të Brendshme Agim Veliun. Qeveria e re e Kosovës, kush pritet të jenë ministrat e LDK-së të udhëhequr nga një koalicion mes LDK, AAK, e Nismës si partitë kryesore, janë zbuluar emrat e disa ministrave. Ministrat e Jashtëm të Kosovës dhe Turqisë, Pacolli dhe Çavushoglu koordinojnë agjendën e lobimit për njohjen e Kosovës. Ballkani Perëndimor ka një perspektivë evropiane, theksuan ministrat. Komisioni shtetërorë për shqyrtimin e kërkesave për mallra të konfiskuara. Shumica e personave që mbajnë armë, sipas statistikave zyrtare, i takojnë kategorisë së personave që mbajnë armë pa leje. RAILWAYS KOSOVO HEKURUDHATE KOSOVES KOSOVSKE ZELEZNICE UMNIK KFOR NATO NOHAB Di3 GM i Kosovo - Продолжительность: 6:35 1idrizovo Recommended for you. Është alarm për secilin qytetar me logjikë të shëndosh raportimi në. Në Kolegjin AAB ka vazhduar dita e dytë e Konferencës Ndërkombëtare studentore "Model European Union Kosova 2017". Shpërndaje videon. ^ "Ministria e Punëve të Jashtme". Jeni regjistruar me sukses!. MKRS nënshkruan katër memorandume bashkëpunimi me komunën e Skenderajt. Ho preso molti integratori naturali per la perdita di peso e il body. Lajm i fundit - e fundit - politike - aktualitet - Shqipëria Ballkani Balkan balkans ballkan ballkani balkan shqiptaret shqiptarja gazeta shqiptare gsh. NJOFTIM PËR KANDIDATIN E SUKSESSHËM- Udhëheqës për Buxhet dhe Financa NJOFTIM PËR KANDIDATIN E SUKSESSHËM- Udhëheqës i Divizionit për Promovim dhe Avokim. Ky Ligj ishte temë debatesh të nxehta dhe grevash të shumta. Esat Raci, pritën në takim kryetarin e komunës së Hanit të Elezit z. Kryediplomati i BE, Havier Solana: "Rasti i Kosovës është. Ministrat e Shqipërisë dhe Kosovës në Beograd: Fund burokracisë - Top Channel Albania - News - Lajme. Kabineti i Ministrit. Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës sipas të gjitha gjasave do ta bëjnë bashkë qeverinë e re të vendit. Qeveria udhëhiqet nga Kryeministri/ja , ai ose ajo zgjidhet nga Kuvendi i Kosovës. Edhe ish-ministrat e financave e refuzojnë ftesën e Kurtit: Jeni vonuar 18/04/2020 | 17:43 Të gjithë ish-ministrat e Financave të Republikës së Kosovës kanë refuzuar ftesën e ministrit në detyrë, Besnik Bislimi për të folur rreth ‘Pakos për Rimëkëmbjen e Ekonomisë’, me arsyetimin se Qeveri Kurti është vonuar me hapat e. Kosovë, Kurti heq taksën ndaj Serbisë, ministrat e LDK bojkotojnë mbledhjen. Qeveria miraton nismën për nënshkrimin e marrëveshjes për kredi në vlerë prej 48 milionë dollarë për financimin e “Projekti emergjent COVID-19 për Kosovën” 08. Shumica e personave që mbajnë armë, sipas statistikave zyrtare, i takojnë kategorisë së personave që mbajnë armë pa leje. Ministrat dhe Ministritë e LDK-së 16:19 | 2 Shkurt 2020 Janë zbuluar emrat e ministrave dhe Ministrive që do të udhëheqë Lidhja Demokratike e Kosovës në Qeverinë Kurti. Adresa: Ish ndërtesa Rilindja. "Emrat e propozuar nga VV tashmë publiku i di. Lajmifundit. Burim Berisha. See more of Ministria e Administrates Publike të Kosovës on Facebook. Ai thotë se të gjithë ministrat janë në krye të detyrës, përfshirë ata nga Lidhja Demokratike e Kosovës, partneri i koalicionit që inicioi mocion mosbesimi për rrëzimin e Kurtit. Në ueb-faqet e ministrive të cilat ata i udhëheqin, javëve të fundit shihet se ministrat serb, kanë qenë aktiv nëpër aktivitete të ndryshme, transmeton REL. Pas arritjes në Helsinki, Komisionari për zgjerim dhe […]. Pyetjet e shpeshta. Ministrat nga VV: Haki Abazi - zv. Komisioni shtetërorë për shqyrtimin e kërkesave për mallra të konfiskuara. Seanca nisi me prezantimin e programit nga Albin Kurti, tanimë kryeministër i Kosovës, pë. Masat Ekonomike - Financiare për Covid - 19. Jul 10, 2019. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dje ka prezantuar kabinetin qeveritar. Në seancën për formimin e Qeverisë në Kuvendin e Kosovës janë betuar 15 ministrat e Qeverisë Kurti bashkë me 33 zëvendësministrat. KOSOVË- Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër 19 personave për "keqpërdorim të detyrës zyrtare" përfshirë ish-ministrat e qeverisë së Kosovës, Mimoza Kusari-Lila, Besim Beqaj, Nenad Rashiq dhe Dardan Gashi. Tel: +383 (0)38 201 14 803. Mediat kosovare raportojnë se në qeveri pritet të kthehet përsëri ish-ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu. Numër dy në qeverinë Kurti, do të jetë zyrtari i LDK-së, Avdullah Hoti, kurse zv. Ministria e Arsimit – Hykmete Bajrami. Ministër i Punëve të Jashtme ishte propozuar Blerim Reka, pritet të zëvendësohet nga Glauk Konjufca. Administrata Tatimore e Kosovës. Por, ka edhe persona që. Në fillimi të këtij viti, saktësisht me 2 shkurt, Kuvendi i Kosovës ka miratuar Ligji për Pagat në sektorin publik. Njëri nga zëvendësministrat kishte pasur telashe me reshjet e shumta të shiut, një tjetër kishte shkruar se po ndihet komod me postin që ka marrë e një tjetër përmes raportit i ishte treguar Haradinajt se ishte takuar […]. ^ "Ministria e Punëve të Jashtme". Ministrat e qeverisë së Kosovës, emrat e deputetëve që hyjnë në Kuvend December 17, 2014 17:06 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë i ka dërguar Presidentes Atifete Jahjaga emrat e 13 deputetëve të rinj, të cilët do të zëvendësojnë deputetët që janë bërë ministra. Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t’i tërheqë ministrat e zëvendministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, sot kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëqeverisje. Zyra e Sekretarit të Përgjithshëm. Qeverinë e Kosovës e përbëjnë Kryeministri, zëvendëskryeministrat dhe ministrat. Qeveria zbaton ligjet dhe aktet e tjera të miratuara nga Kuvendi i Kosovës dhe ushtron veprimtari tjera brenda përgjegjësive të përcaktuara me këtë Kushtetutë. FOTO: Këta janë ministrat e qeverisë së re të Kosovës Publikuar tek: rajon, më 19:34 03-02-2020  Kuvendi i Kosovës ka votuar sot qeverinë e re të përbërë nga 15 ministra, kryeministri Albin Kurti dhe dy zëvendës kryeministra. Kati: 11, 12 dhe 13 Prishtinë, Republika e Kosovës. 2020 Njoftim. Johannes Hahn, Member of the EC in charge of Regional Policy. Qeveria Kurti pritet t’i ketë 2 zëvendëskryeministra, 15 ministra dhe 33 zëvendësministra, raporton Telegrafi. EMRAT: Caktohen ministrat e Haradinajt në qeverinë e re të Kosovës. Ministrat serbë janë udhëzuar t'i kushtojnë vëmendje të veçantë problemit të Kosovës gjatë çdo takimi me kolegët e tyre ndërkombëtarë. Republika e Kosoves. Gazetari dhe analisti nga Kosova, Berat Buzhala ka ironizuar emërimet e 4 zv. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka thekson se gjatë kësaj periudhe në vend ka pasur 324 varta zjarri. Prapa Kuvendit janë parë disa nga deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa dhe Anton Quni. Në draft-raportin që e ka parë KTV-ja i tërhiqet vërejtja Kosovës që procesi i liberalizimit të vizave mund të ndikohet seriozisht nga vala e. Dalin emrat/ Kush pritet të jenë ministrat e rinj të Kosovës, sherr në LDK. Kushtetuta e Republikës së Kosovës Flamuri i Republikës së Kosovës Stema e Republikës së Kosovës Himni i Republikës së Kosovës. LDK ka vendosur ta propozojë për Ministër të Punëve të Brendshme Agim Veliun. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit – Vlora Dumoshi. Originally pub. "Emrat e propozuar nga VV tashmë publiku i di. Ministrat e Kosovës marrin pjesë në seancën për Trepçën (Foto) Autori: Gazeta Fjala Në seancën urgjente që u thirrë nga përfaqësuesit e komunave serbë në veri të Mitrovicës, lidhur me Projektligjin për Trepçen po marrin pjesë edhe ministrat serb në qeverinë e Kosovës. PagesMediaBooks and magazinesMagazineZevëndës Ministrat e Kosovës. kryeministër i dytë do të jetë Haki Abazi, teksa 6 ministra do të jenë nga Vetëvendosje dhe 6 nga LDK. Shkodra dhe z. Ministër i Financave dhe Transfereve - Besnik Bislimi. Qeveria e Kosovës ushtron pushtetin ekzekutiv në pajtim me Kushtetutën dhe ligj. Ministria e Drejtësisë është sektor i qeverisë. Tel: +383 (0) 38 200 35 577. Mediat kosovare raportojnë se në qeveri pritet të kthehet përsëri ish-ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu. Vetëvendosje do ta …. Seanca nisi me prezantimin e programit nga Albin Kurti, tanimë kryeministër i Kosovës, pë. Republika e Kosovës Ambasada e Republikës së Kosovës në Romë. Të tre ministrat e pranishëm, u zotuan se përveç se do ta përkrahin këtë nismë, ata edhe do të punojnë që procedurat e zbatimit. Edhe në LDK kanë thënë se. Arsim Bajrami dhe ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve. 20 Mars 2020 LAJME, Rajoni 69 Shikime. 2020 dhe vendimet e reja të Ministrisë së Shëndetësisë rreth Covid-19. Ministrat e Diasporës së Shqipërisë, Maqedonisë dhe Kosovës, Pandeli Majko, Edmond Ademi dhe Dardan Gashi zhvilluan një takim tripalësh në Ohër. mk, do të përballet me votimin në Kuvendin e Kosovës për kabinetin qeverisës, i cili sipas Kushtetutës, do të marrë besimin për qeverisjen e vendit për katër vitet e ardhshme. Ministria e Zhvillimit Ekonomik e Republikës së Kosovës përgatit dhe zbaton politika, të cilat nxisin rritjen dhe stabilitetin ekonomik, mundësojnë zhvillimin e biznesit vendas. Misioni i Ministrisë së Administratës Publike Ministria e Administratës Publike punon në avancimin dhe modernizimin e tërë aparatit shtetëror administrativ për t'ju shërbyer me efikasitet, transparencë, profesionalizëm dhe paanshmëri të gjithë qytetarëve, bizneseve dhe vet institucioneve të Republikës së Kosovës. Adresa: Ndërtesa e Qeverisë, Sheshi “Nëna Terezë” 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 66 vota për dhe 10 abstenime. Nëse ndonjëri nga ministrat nuk është në gjendje të marrë pjesë, në mungesë të tij duhet t'i lejohet pjesëmarrja zëvendës ministrit. Në seancën për formimin e Qeverisë në Kuvendin e Kosovës janë betuar 15 ministrat e Qeverisë Kurti bashkë me 33 zëvendësministrat. 0Komente February 2, 2020. Misioni i Ministrisë së Administratës Publike Ministria e Administratës Publike punon në avancimin dhe modernizimin e tërë aparatit shtetëror administrativ për t'ju shërbyer me efikasitet, transparencë, profesionalizëm dhe paanshmëri të gjithë qytetarëve, bizneseve dhe vet institucioneve të Republikës së Kosovës. Ministrat serbë janë udhëzuar t'i kushtojnë vëmendje të veçantë problemit të Kosovës gjatë çdo takimi me kolegët e tyre ndërkombëtarë. Një ditë para seancës plenare publikohen emrat e ministrave të qeverisë së re në Kosovë, Vetëvendosje- LDK. Në njoftimin e prokurorisë të aku. Ministria e Infrastruktures. Ministrat Ismaili e Spahn me marrëveshje bashkëpunimi, Gjermania ndihmon në fushën e sigurimeve shëndetësore. Në kuptim të rëndësisë më të lartë, KNMU përbëhet nga Ministrat e Zhvillimit Ekonomik, Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Administrimit të Pushtetit Lokal dhe Ministria e Financave (katër ministritë e linjës) dhe kryesohet nga Kryeministri. Qeveria në detyrë e Kosovës me shumicën e votave ka marrë vendim për zbatimin gradual të reciprocitetit ndaj Serbisë, si zëvendësim për heqjen e taksës. Në 19 ministri, sa janë aktualisht në qeverinë e Kosovës, deri më tani janë të punësuar 32 zëvendësministra, por që numri i tyre mund të rritet ende. Formularët për Aplikim. Ka më gjatë se një vit që kur presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kishte iniciuar miratimin e një kodi, me të cilin do të ndalohej […]. Zyra e Sekretarit të Përgjithshëm. Lajm i fundit - e fundit - politike - aktualitet - Shqipëria Ballkani Balkan balkans ballkan ballkani balkan shqiptaret shqiptarja gazeta shqiptare gsh. 20 Mars 2020 LAJME, Rajoni 69 Shikime. Magbule Shkodra dhe z. Dalin emrat/ Kush pritet të jenë ministrat e rinj të Kosovës, sherr në LDK. mk, do të përballet me votimin në Kuvendin e Kosovës për kabinetin qeverisës, i cili sipas Kushtetutës, do të marrë besimin për qeverisjen e vendit për katër vitet e ardhshme. Në bazë të marrëveshjes PDK, AAK, Nisma, AKR, Li. Në njoftimin e prokurorisë të akuzuarit apostrofohen vetëm me iniciale, mirëpo në bazë të përshkrimit të detyrave të tyre si anëtarë të. Rrëfime interesante, pse deputetët e ministrat e Kosovës mbajnë armë. Kështu tha ministrja e Ekonomisë Rozeta Hajdari, e cila bëri me dije se ky është vendimi i parë për reciprocitet dhe se është në përputhje me Kushtetutën dhe Legjislacionin e Kosovës. Ish pallati i mediave "Rilindja", 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës. Dokumente Identifikimi. Avullah Hoti do tëjetë Zëvendëskryeministër. Ministria e Zhvillimit Rajonal, përfaqësuar nga dy Zëvendës Ministrat znj. Arsimtarët e Ernest Koliqit në Kosovë dhe… ministrat e Kosovës në Tiranë. Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur gjatë ditës së sotme se cilët do të jenë emrat që do të propozohen për ministra në Qeverinë Kurti. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 86 vota pro dhe 10 abstenime. Por, ka edhe persona që armëmbajtjen e kanë legalizuar për arsye nga më të ndryshmet. Fatbardha Emini, kanë vizituar komunën e Fushë Kosovës, ku janë pritur nga kryetari i kësaj komune, z. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 66 vota për dhe 10 abstenime. RAILWAYS KOSOVO HEKURUDHATE KOSOVES KOSOVSKE ZELEZNICE UMNIK KFOR NATO NOHAB Di3 GM i Kosovo - Продолжительность: 6:35 1idrizovo Recommended for you. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka thekson se gjatë kësaj periudhe në vend ka pasur 324 varta zjarri. Sipas marrëveshjes mes dy forcave politike, të dala të parat në zgjedhjet e 6 tetorit, partisë së Isa Mustafës do ti takojnë 6 poste ministrore, ndërsa VV-së 5 ministri dhe një zv/kryeministër. Zëvendësministrat. Prapa Kuvendit janë parë disa nga deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa dhe Anton Quni. 2020 Ministri Mustafa takoi virtualisht përfaqësuesit e prodhimit të mishit të zogut Prishtinë, 24 prill 2020 - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, në një takim online me përfaqësuesit e prodhuesve të mishit të shpezëve, ka diskutuar për gjendjen e këtij sektori dhe sfidat me të cilat ata përballen në veprimtaritë. Më poshtë emrat e ministrave të kabinetit qeveritar të Kurtit: Zëvendëskryeministër i parë, Avdullah Hoti Zëvendëskryeministër […]. Zhurma më e madhe në lidhje me përfitimet pas largimit nga detyra, ishte bërë për zëvendësministrat dhe ata do të paguhen gjashtë muaj pas përfundimit të mandatit dhe të gjitha këto përfitime nuk do të bëhen në disa. Ministria e Integrimeve Evropiane - Blerim Reka. Nga 15 ministri, dy partitë do të kenë nga gjashtë, ndërsa tri do t’u takojnë minoriteteve. Martial, në objektiv të Interit për ta zëvendësuar Martinezin! 04/18/2020. “Emrat e propozuar nga VV tashmë publiku i di. SHPËRNDAJE. Ministria e Mbrojtjes – Anton Quni. Stupcat Skeçe 2019 - Ministria e Kosovës. Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka thënë se emrat e ministrave të Qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës tashmë janë bërë të ditur. Ministria e Drejtësisë, në përputhje me Kushtetutën dhe ligjet, ushtron funksione dhe ka në Regjistrohu me E-mail për të rejat e fundit nga Ministria. Shefi i misionit bashkërendon dhe mbikëqyr veprimtarinë e misioneve konsullore të Republikës së. Zyra e Kryeministrit; Presidenca e Republikës së Kosovës; Kuvendi i Republikës së Kosovës. Ministria e Zhvillimit Rajonal, përfaqësuar nga dy Zëvendës Ministrat znj. 2020/05/07 - 6:20. tweet; FRANO KULLI Ende sot, pasi kanë kaluar tetëdhjetë vjet, ha prapë hamendësime pjesëmarrja e Ernest Koliqit në qeverinë e Shefqet Vërlacit (21 prill 1939-3 dhjetor 1941). Ministria e Financave - Besnik Bislimi. Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës sipas të gjitha gjasave do ta bëjnë bashkë qeverinë e re të vendit. See more of Ministria e Administrates Publike të Kosovës on Facebook. Dërgesa e tretë me pajisje mbrojtëse personale për t'i mbështetur punonjësit e vijës së parë shëndetësore kundër COVID-19 do iu dorëzua sot Ministrisë së Shëndetësisë. Ministria e Drejtësisë është sektor i qeverisë. Por, është armë e sportit, është armë për shenjëtari. Nga presidenti, kryetari i Kuvendit deri te ministrat, sa do të jenë pagat me ligjin e ri në Kosovë. Esat Raci, pritën në takim kryetarin e komunës së Hanit të Elezit z. Masat Ekonomike - Financiare për Covid - 19. Abelard Tahiri po tregon muskuj dhe po premton gjëra që nuk i kanë realizuar , së bashku të gjithë ministrat e Drejtësisë të qeverive të mëparshme e që lehtësisht mund të përfundojë në një ëndërr të një nate vjeshte, pa e përmbushur as 10-20% e premtimeve. Kuvendi i Kosovës sot në orën 11:00 mban seancë plenare, ku pritet të zgjidhet Qeveria e re e Kosovës, e cila do të udhëhiqet nga Albin Kurti. Lexoni komunikatën e plotë mëposhtë: "Të nderuar qytetarë, Sot kam dërguar një ftesë për takim konsultues rreth "Pakos për Rimëkëmbjen e Ekonomisë" të gjithë ish ministrat e financave të Republikës së. Platforma e Konsultimeve Publike MATURA SHTETERORE > Matura 2020 > Matura 2019 > Matura 2018 > Matura 2017 > Matura 2016 > Matura 2015 > Matura 2014 > Matura 2012 > Matura 2010 > Matura 2009 > Matura 2008 > Ballina. Lajm i fundit - e fundit - politike - aktualitet - Shqipëria Ballkani Balkan balkans ballkan ballkani balkan shqiptaret shqiptarja gazeta shqiptare gsh. 0Komente February 2, 2020. Ministria e Shëndetësisë - Arben Vitia. See more of Zevëndës Ministrat e Kosovës on Facebook. ^ "Ministria e Punëve të Jashtme". Ministrat kanë me vazhdua punën e tyre, kryeministri nuk ka ndërmend diçka të tillë", tha Kryeziu. The map created by people like you! Ministria e Forcës së Sigurisë së Kosovës (Prishtinë). Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dje ka prezantuar kabinetin qeveritar. MINISTRAT E DIASPORËS DHE DIASPORA. Bajram Gecaj vizituan komunën e Fushë Kosovës me ç'rast u pritën nga kryetari i komunës së Fushë-Kosovës z. Qeveria në detyrë e Kosovës me shumicën e votave ka marrë vendim për zbatimin gradual të reciprocitetit ndaj Serbisë, si zëvendësim për heqjen e taksës. Rrëfime interesante, pse deputetët e ministrat e Kosovës mbajnë armë. RAILWAYS KOSOVO HEKURUDHATE KOSOVES KOSOVSKE ZELEZNICE UMNIK KFOR NATO NOHAB Di3 GM i Kosovo - Продолжительность: 6:35 1idrizovo Recommended for you. Por, është armë e sportit, është armë për shenjëtari. Ministria e Drejtësisë, Ministry of Justice, Ministarstvo Pravde. Roli dhe misioni i Ministrisë mbështetet në dispozitat ligjore, përkatësisht në Nenin 18 (1) (Shtojca 1) të Rregullores së Qeverisë nr. “Ministrat e ish PAN-it masakruan buxhetin e Kosovës dhe domosdo duhet urgjentisht të nisin hetimet ndaj ish ministrave të PAN-it të cilët masakruan buxhetin e Kosovës, si dhe e zhvaten deri në palcë buxhetin e shtetit, edhe ashtu të varfër të Kosovës. Ministrat serbë janë udhëzuar t'i kushtojnë vëmendje të veçantë problemit të Kosovës gjatë çdo takimi me kolegët e tyre ndërkombëtarë. "Edhe Kosova po përballet me sfida të Coronavirusit, andaj presim angazhim të plotë të tyre. Sipas marrëveshjes mes dy forcave politike, të dala të parat në zgjedhjet e 6 tetorit, partisë së Isa Mustafës do ti takojnë 6 poste ministrore, ndërsa VV-së 5 ministri dhe një zv/kryeministër. Ministrat e Diasporës së Shqipërisë, Maqedonisë dhe Kosovës, Pandeli Majko, Edmond Ademi dhe Dardan Gashi zhvilluan një takim tripalësh në Ohër. Kuvendi i Kosovës në ora 11:00 pritet të mbajë seancën plenare me rend dite zgjedhjen e qeverisë së Republikës së Kosovës. Vendimi u mor pa votat e ministrave të Lidhjes Demokratike të Kosovës, që nuk morën. VIDEO/ Rama mbledh për drekë ministrat dhe deputetët, Veliaj shkon me djalin e vogël Lajme, Të fundit. Republika e Kosoves. Ministrat e Kosovës dhe Serbisë i bën bashkë lufta ndaj pandemisë 20:20 , 15/04/2020 Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe Ministri i Shëndetësisë së Serbisë, Zlatibor Lonqar janë koordinuar për luftimin e pandemisë COVID-19. 02/02/2020. Presidenca austriake pret që ministrat, të reflektojnë në temat siç janë: raportet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me theks të veçantë lidhur me veprimet e fundit të Qeverisë së Kosovës dhe efektin …. com bluetooth radio rash bashkim hoxha sport news fair play Studio e Hapur te fundit minuta pas minute Koha për tu zgjuar Me zemër të hapur Shqiptarët për shqiptarët edi rama lulzim. Edhe pse ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi iu ka bërë ftesë për takim konsultues rreth "Pakos për Rimëkëmbjen e Ekonomisë", të gjithë ish-ministrave të Financave në Kosovë, ish ministri i Financave dhe Ekonomisë, Haki Shatri deklaron për se nuk do të merr pjesë në këtë takim që do të mbahet të martën, pasi sipas tij, një iniciativë e. Në njoftimin e prokurorisë të aku. Ministria e Infrastrukturës – Lumir Abdixhiku. Sipas marrëveshjes mes dy forcave politike, të dala të parat në zgjedhjet e 6 tetorit, partisë së Isa Mustafës do ti takojnë 6 poste ministrore, ndërsa VV-së 5 ministri dhe një zv/kryeministër. Ministria e Infrastrukturës - Lumir Abdixhiku. Kati: 11, 12 dhe 13 Prishtinë, Republika e Kosovës. 2019 NJOFTIM PËR KANDIDATIN E SUKSESSHËM- Zyrtar Çertifikues. Para Futboll, Kategoria e Parë, Beslidhja mund Besën 2-0. 10 deri 11 kanë votuar për”. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 66 vota për dhe 10 abstenime. Mos i humb. Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, do të diskutojnë për situatën në Ballkanin Perëndimor, gjatë takimit të fundit për këtë vit. Më 19 qershor, Ministri i Bujqësisë, Nenad Rikallo ka vizituar qytetin e. Ministria e Financave - Republika e Kosovës. Ndonëse edhe nga partia e tij, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, njëri nga ministrat ka aktakuzë të ngritur. Vendimi është marrë në mbledhjen e Kryesisë së LDK'së. Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka thënë se emrat e ministrave të Qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës tashmë janë bërë të ditur. Magbule Shkodra dhe z. Në ueb-faqet e ministrive të cilat ata i udhëheqin, javëve të fundit shihet se ministrat serb, kanë qenë aktiv nëpër aktivitete të ndryshme. Dërgesa e tretë përmban 8. Vetëvendosje do ta …. Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur gjatë ditës së sotme se cilët do të jenë emrat që do të propozohen për ministra në Qeverinë Kurti. Ai tha se megjithëse koalicioni ka rënë mbrëmë, i mbetet kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit që të vendosë nëse do të punojë me ata në […]. Universiteti shkruan për tre ministrat kosovarë që diplomuan në Britani. Ministria e Financave - Besnik Bislimi. Gazetari dhe analisti nga Kosova, Berat Buzhala ka ironizuar emërimet e 4 zv. Ekonomia e Kosovës përbën një ekonomi të re dhe dinamike. Rozeta Hajdari - Ministre e Ekonomisë. Kujtojmë që luftimi i virusit nuk ka motive politike, ta luftojmë së bashku", u shpreh Kryeziu për Ekonomia Online. al gazetashqiptare. Jeni regjistruar me sukses!. Një fjalëkalim do t'ju dërgohet në email. Beograd, 28 prill 2018 - Të gjithë ministrat e Qeverisë së Serbisë do të lobojnë kundër Kosovës kudo që ata do të arrijnë. Në Helsinki të Finlandës të premten zhvillohet takimi i ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian dhe atyre të Ballkanit Perëndimor. Ministria e Financave - Republika e Kosovës. Ish ministrat. Ministri i Financave dhe Transfere në Qeverinë e Republikës së Kosovës ka ftuar në takim për bashkërendim, ish-ministrat e financave, dhe Governatorin e BQK-së. Kryediplomati i BE, Havier Solana: "Rasti i Kosovës është. KOSOVË- Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër 19 personave për "keqpërdorim të detyrës zyrtare" përfshirë ish-ministrat e qeverisë së Kosovës, Mimoza Kusari-Lila, Besim Beqaj, Nenad Rashiq dhe Dardan Gashi. Nëse dalin të vërteta deklarimet e udhëheqësve të PDK'së e LDK'së, disa Ministra aktual pas ditës së hënë do të mbeten pa pozita qeveritare. Kështu tha ministrja e Ekonomisë Rozeta Hajdari, e cila bëri me dije se ky është vendimi i parë për reciprocitet dhe se është në përputhje me Kushtetutën dhe Legjislacionin e Kosovës. Kabineti i Ministrit. Ministrat kanë me vazhdua punën e tyre, kryeministri nuk ka ndërmend diçka të tillë". S Sipas njoftimit të dhënë nga Minstria e Infrastrukturës, Lekaj ka takuar Berishën duke kërkuar bashkëpunim të vazhdueshëm, pa […]. "Emrat e propozuar nga VV tashmë publiku i di. Qeveria miraton nismën për nënshkrimin e marrëveshjes për kredi në vlerë prej 48 milionë dollarë për financimin e “Projekti emergjent COVID-19 për Kosovën” 08. Hoxha i cili ka reaguar përmes rrjetit social Facebook, ka ironzuar me kryeministrin, ministrat dhe deputetët Ky shkrim vjen si reagim ndaj pyetjeve të shpeshta se sa paguhen hoxhallarët në Kosovë. tweet; FRANO KULLI Ende sot, pasi kanë kaluar tetëdhjetë vjet, ha prapë hamendësime pjesëmarrja e Ernest Koliqit në qeverinë e Shefqet Vërlacit (21 prill 1939-3 dhjetor 1941). Ai tha se megjithëse koalicioni ka rënë mbrëmë, i mbetet kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit që të vendosë nëse do të punojë me ata në …. Republika e Kosoves. Jeni regjistruar me sukses!. Zhurma më e madhe në lidhje me përfitimet pas largimit nga detyra, ishte bërë për zëvendësministrat dhe ata do të paguhen gjashtë muaj pas përfundimit të mandatit dhe të gjitha këto përfitime nuk do të bëhen në disa. Qeveria në detyrë e Kosovës me shumicën e votave ka marrë vendim për zbatimin gradual të reciprocitetit ndaj Serbisë, si zëvendësim për heqjen e taksës. 600 maska kirurgjike si ndihmë nga Qeveria e Luksemburgut. Dalin emrat/ Kush pritet të jenë ministrat e rinj të Kosovës, sherr në LDK. al shqiptaria balkanweb balkanweb. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka thekson se gjatë kësaj periudhe në vend ka pasur 324 varta zjarri. Por, ka edhe persona që armëmbajtjen e kanë legalizuar për arsye nga më të ndryshmet. 2020 Njoftim për zhvillimin e punimeve në rrugën Prishtinë - Mitrovicë, segmenti “Nedakovc-Smrekovnicë-Vushtrri” 06. Këta janë emrat e […]. Rozeta Hajdari - Ministre e Ekonomisë. Pritet që në këtë takim të dominojë tema e normalizimit të raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Shefi i misionit bashkërendon dhe mbikëqyr veprimtarinë e misioneve konsullore të Republikës së. Ministër i Kulturës,. Nëse jo për punën në qeveri, disa ministra të kabinetit Mustafa meritojnë të lavdërohen për diçka tjetër. Mandatari për formimin e Qeverisë së re të Kosovës, Ramush Haradinaj, njofton Zhurnal. Arsim Bajrami dhe ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve. A votuan ministrat e LDK-së pro masave për reciprocitet me Serbinë. Chicago citation style: Ministria e Financave - Republika e Kosovës. Ministria e Financave - Republika e Kosovës. Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi dhe Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, kanë nënshkruar sot katër memorandume bashkëpunimi konkretisht bëhet fjalë për projektin “Ndërtimi i Palestrës së Sporteve në Skenderaj’’, projekt ky që do të implementohet gjatë vitit. Zv/ministrat e qeverisë së Kosovës: asgjë veç rrogëtarit! Date: 15 January, 2016. Ministria e Arsimit – Hykmete Bajrami. 3 minuta më parë 29/04/2020. A votuan ministrat e LDK-së pro masave për reciprocitet me Serbinë. Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër 19 personave për "keqpërdorim të detyrës zyrtare" përfshirë ish-ministrat e qeverisë së Kosovës, Mimoza Kusari-Lila, Besim Beqaj, Nenad Rashiq dhe Dardan Gashi. Zyra e Kryeministrit; Presidenca e Republikës së Kosovës; Kuvendi i Republikës së Kosovës. mk, do të përballet me votimin në Kuvendin e Kosovës për kabinetin qeverisës, i cili sipas Kushtetutës, do të marrë besimin për qeverisjen e vendit për katër vitet e ardhshme. Ndërkaq, më herët edhe Kryesia e LDK-së ka miratuar edhe listën me gjashtë ministrat e kësaj partie që do të jenë pjesë e qeverisë Kurti. 0Komente February 2, 2020. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka deklaruar se tani i mbetet kryeministrit në detyrë Albin Kurti të vendosë nëse do të punojë akoma me ministrat e LDK-së. "Ministri i ri (edhe në moshë) i Drejtësisë, z. 01/03/2020, 18:06 01/03/2020. MKRS nënshkruan katër memorandume bashkëpunimi me komunën e Skenderajt. 2020/05/07 - 6:20. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 66 vota për dhe 10 abstenime, njofton Klan Kosova. Qeverinë e Kosovës e përbëjnë Kryeministri, zëvendëskryeministrat dhe ministrat. Vetëvendosje do ta udhëheqë Ministrinë e Punëve të Jashtme, atë të Drejtësisë, të Financave, […]. Rrëfime interesante, pse deputetët e ministrat e Kosovës mbajnë armë Facebook. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti në orët e mesnatës shkarkoi zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin. Ministrat dhe kryetarët e komunës do të marrin 70 për qind të pagës edhe pas përfundimit të mandatit. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit – Vlora Dumoshi. Ministrat e Qeverisë së re të Republikës së Kosovës kanë bërë betimin pas marrjes së besimit. Në mbledhjen e ministrave të G7-tës, në qytetin veriperëndimor italian, Luka, kanë marrë pjesë edhe ministrat e jashtëm të pesë vendeve të rajonit, që e kundërshtojnë sundimin e Assadit: Turqia, Arabia Saudite, Emiratet e Bashkuara Arabe, Jordania dhe Katari. Lajmifundit. Vous êtes un excellent joueur dans les jeux de belote. Por, a votuan pro edhe ministrat nga LDK-ja në mbledhjen online të Qeverisë? "Kryeministri ka diskutuar me ministrat para se ta hedhë në votim. Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu ka thënë, se Kurti nuk a ka ndërmend t'i shkarkojë ministrat e LDK-së, derisa njoftoj se bashkëpunimi ka qenë i mirë ndërmjet tyre. Ndërkaq, më herët edhe Kryesia e LDK-së ka miratuar edhe listën me gjashtë ministrat e kësaj partie që do të jenë pjesë e qeverisë Kurti. Ministria e Bujqësisë - Besian Mustafa. Vendimi është marrë në mbledhjen e Kryesisë së LDK'së. Baza e saj është transformuar nga një ekonomi centraliste, e dirigjuar, në një ekonomi të hapur të tregut. Vetëvendosje do ta udhëheqë Ministrinë e Punëve të Jashtme, atë të Drejtësisë, të Financave, […]. Lexoni komunikatën e plotë mëposhtë: "Të nderuar qytetarë, Sot kam dërguar një ftesë për takim konsultues rreth "Pakos për Rimëkëmbjen e Ekonomisë" të gjithë ish ministrat e financave të Republikës së. Portali Shtetëror i Republikës së Kosovës është zhvilluar me qëllim që të mundesojë qasje qëndrore në informacionet dhe sherbimet që jepen nga institucionet qeveritare. Presidenca austriake pret që ministrat, të reflektojnë në temat siç janë: raportet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me theks të veçantë lidhur me veprimet e fundit të Qeverisë së Kosovës dhe efektin …. Albulena Haxhiu - ministre Drejtesie. Në një postim ai tha se vendimi u mor më 10 vota për dhe dy abstenime në mbledhjen e qeverisë, ku nuk u përfshinë ministrat e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj u takua sot me Ministrin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha dhe si duket qëllimi kryesor i kësaj vizite ka qenë urimet e ndërsjella të ministrave për postet e reja. Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka thënë se emrat e ministrave të Qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës tashmë janë bërë të ditur. Hoxha i cili ka reaguar përmes rrjetit social Facebook, ka ironzuar me kryeministrin, ministrat dhe deputetët Ky shkrim vjen si reagim ndaj pyetjeve të shpeshta se sa paguhen hoxhallarët në Kosovë. Jeni regjistruar me sukses!. Ata atje janë takuar me policët dhe ushtarët e Kosovës të angazhuar në operacionet e kërkim-shpëtimit. Aktualisht, në Kosovë janë rreth 270 leje të lëshuara nga Ministria e Punëve të Brendshme për armëmbajtje nga personat fizikë. Johannes Hahn, Member of the EC in charge of Regional Policy. Por, është armë e sportit, është armë për shenjëtari. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit - Vlora Dumoshi. Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë ndaj ish-ministrave të "Qeverisë Thaçi 2", Besim Beqaj, Mimoza Kusari, Dardan Gashi, Nenad Rashqi, ndaj ish-drejtorit të KEK-ut, Arben Gjuka dhe ndaj disa personave të tjerë. Qeveria Kurti pritet t'i ketë 2 zëvendëskryeministra, 15 ministra dhe 33 zëvendësministra, raporton Telegrafi. Shumica e personave që mbajnë armë, sipas statistikave zyrtare, i takojnë kategorisë së personave që mbajnë armë pa leje. Njëri nga zëvendësministrat kishte pasur telashe me reshjet e shumta të shiut, një tjetër kishte shkruar se po ndihet komod me postin që ka marrë e një tjetër përmes raportit i ishte treguar Haradinajt se ishte takuar […]. Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, sot kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëqeverisje. Shtyhet seanca për dy ministrat e Kosovës Është shtyrë seanca fillestare ndaj Endrit Shalës, Dardan Gashit e Sami Lushtakut për datën 27 shkurt. Një fjalëkalim do t'ju dërgohet në email. Nga presidenti, kryetari i Kuvendit deri te ministrat, sa do të jenë pagat me ligjin e ri në Kosovë. Në 19 ministri, sa janë aktualisht në qeverinë e Kosovës, deri më tani janë të punësuar 32 zëvendësministra, por që numri i tyre mund të rritet ende. Ballkani Perëndimor ka një perspektivë evropiane, theksuan ministrat. Gazeta Alo. Këta janë ministrat e Qeverisë Kurti. Aktakuza është ngritur për faljen e katër hidrocentraleve gjatë privatizimit të rrjetit të distribuimit të KEK-ut, proces ky i zhvilluar gjatë. Ministri i Financave dhe Transfere në Qeverinë e Republikës së Kosovës ka ftuar në takim për bashkërendim, ish-ministrat e financave, dhe Governatorin e BQK-së. "Ministri i ri (edhe në moshë) i Drejtësisë, z. See more of Zevëndës Ministrat e Kosovës on Facebook. Ministria e Arsimit - Hykmete Bajrami. Nga Blendi Gashi. Në shenjë pakënaqësie në grevë […]. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dje ka prezantuar kabinetin qeveritar. Platforma e Konsultimeve Publike MATURA SHTETERORE > Matura 2020 > Matura 2019 > Matura 2018 > Matura 2017 > Matura 2016 > Matura 2015 > Matura 2014 > Matura 2012 > Matura 2010 > Matura 2009 > Matura 2008 > Ballina. Haradinaj para mediave ka thënë se populli i Kosovës bashkëndjen dhimbjen. *Ministrat e tjerë nuk e kanë deklaruar ende pasurinë në Agjencinë Kundër Korrupsionit. MINISTRAT E DIASPORËS DHE DIASPORA. Zëvendësministrat. Shtyhet seanca për dy ministrat e Kosovës Është shtyrë seanca fillestare ndaj Endrit Shalës, Dardan Gashit e Sami Lushtakut për datën 27 shkurt. Kosovo, 2015. Një ditë para seancës plenare publikohen emrat e ministrave të qeverisë së re në Kosovë, Vetëvendosje- LDK. Zëvendës Ministrat znj. Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka thënë se emrat e ministrave të Qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës tashmë janë bërë të ditur. Përvoja e gjatë dhe nevoja për të shkuar sa më pranë të vërtetës, janë vijat mbi të cilat do të shkruajë lapsi yne. 22 Prill 2020 Ministrat në detyrë Reka e Vitia diskutuan për kontributin e BE-së gjatë pandemisë Lajmet MEI 16 Prill 2020 Ministri në detyrë Reka,kërkon mbështetjen për liberalizimin e vizave nga Euro-ParalamentariPicula Prishtinë, 16 Prill 2020 - Ministri në detyrë i Integrimit Evropian, Blerim Reka, sot i dërgoi një letër. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit – Vlora Dumoshi. 960 mantele kirurgjike, 2. Ministrat e Listës Serbe në kuadër të Qeverisë së Kosovës janë duke vazhduar aktivitetin e tyre si ministra në dorëheqje. FOTO: Këta janë ministrat e qeverisë së re të Kosovës Publikuar tek: rajon, më 19:34 03-02-2020  Kuvendi i Kosovës ka votuar sot qeverinë e re të përbërë nga 15 ministra, kryeministri Albin Kurti dhe dy zëvendës kryeministra. Ministria e Financave - Besnik Bislimi. Gjashtë nga 22 ministrat e Qeverisë së Kosovës janë me aktakuza nga organet e drejtësisë, nën dyshime të ndryshme si, keqpërdorim i detyrës, posedim i armëve dhe punësime të paligjshme. 452Shpërndarje. Kuvendi i Kosovës në ora 11:00 pritet të mbajë seancën plenare me rend dite zgjedhjen e qeverisë së Republikës së Kosovës. Më poshtë e gjeni kopjen elektronike të ftesës. Ministrat nga VV: Haki Abazi - zv. Nga presidenti, kryetari i Kuvendit deri te ministrat, sa do të jenë pagat me ligjin e ri në Kosovë. Ministrat e Jashtëm do të miratojnë nesër konkluzionet për Serbinë e Kosovën, në të cilat vendit tonë i kërkohet që të bëjë më shumë për luftën kundër krimit e korrupsionit. Magbule Shkodra dhe z. Zëvendës Ministrat znj. Kuvendi i Kosovës në ora 11:00 pritet të mbajë seancën plenare me rend dite zgjedhjen e qeverisë së Republikës së Kosovës. Pyetjet e shpeshta. I mëparshëm Rama takon Gutierres dhe kërkon njohjen e Kosovës nga OKB. Qeveria e Kosovës e kryeministrit Albin Kurti ka miratuar me shumicë votash heqjen e pjesshme të taksës 100 përqind ndaj Serbisë. Aktualisht, në Kosovë janë rreth 270 leje të lëshuara nga Ministria e Punëve të Brendshme për armëmbajtje nga personat fizikë. Mos i humb. Pritet që në këtë takim të dominojë tema e normalizimit të raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. 2020/05/07 - 6:20. Qeveria zbaton ligjet dhe aktet e tjera të miratuara nga Kuvendi i Kosovës dhe ushtron veprimtari tjera brenda përgjegjësive të përcaktuara me këtë Kushtetutë dhe. E publikuar: Para 9 muajve. 7 muaj / E përditësuar. Ministrat e Mbrojtjes të NATO-s do të diskutojnë rreth qasjes së Aleancës ndaj Forcës së Sigurisë së Kosovës pas vendimit të Kuvendit të Kosovës për transformimin e kësaj force në ushtri Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka konfirmuar se në rend dite të takimit ndërministror do të jetë edhe shqyrtimi i marrëdhënieve ndërmjet […]. RAILWAYS KOSOVO HEKURUDHATE KOSOVES KOSOVSKE ZELEZNICE UMNIK KFOR NATO NOHAB Di3 GM i Kosovo - Продолжительность: 6:35 1idrizovo Recommended for you. Albin Kurti ka kohë tashmë që i ka bërë të ditur emrat", ka thënë […]. Përveç që kanë marrë pagën mujore, ata kanë shpenzuar edhe mijëra euro për derivate me veturë zyrtare, e po ashtu […]. Kështu të paktën është. ^ Republika e Kosovës dhe Brunei Darussalam vendosin marrëdhënie diplomatike, Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Kosovo. Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t’i tërheqë ministrat e zëvendministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Ministria e Kosovës. Në mbledhjen e ministrave të G7-tës, në qytetin veriperëndimor italian, Luka, kanë marrë pjesë edhe ministrat e jashtëm të pesë vendeve të rajonit, që e kundërshtojnë sundimin e Assadit: Turqia, Arabia Saudite, Emiratet e Bashkuara Arabe, Jordania dhe Katari. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 66 vota për dhe 10 abstenime, njofton Klan Kosova. 20 Mars 2020 LAJME, Rajoni 69 Shikime. Jeni regjistruar me sukses!. Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu ka thënë, se Kurti nuk a ka ndërmend t'i shkarkojë ministrat e LDK-së, derisa njoftoj se bashkëpunimi ka qenë i mirë ndërmjet tyre. Aktualisht, në Kosovë janë rreth 270 leje të lëshuara nga Ministria […]. Këta janë emrat e […]. Vendimet për vatrat e përhapjes se Covid-19 në Kosovë 05-1996-2 05-1997-2 05-2000-2 05-2002-2 05-2004-2 05-2005-2 05-2006-2 05-2008-2 Shfuqizimi i vendimeve të datës 31. Qeveria e Kosovës ushtron pushtetin ekzekutiv në pajtim me Kushtetutën dhe me ligjin. Ngjela për Thaçin: Mund të shkojë në burg të përjetshëm, akuza të forta për Grenell - Duration: 10:41. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 86 vota pro dhe 10 abstenime. “Emrat e propozuar nga VV tashmë publiku i di. 22 Prill 2020 Ministrat në detyrë Reka e Vitia diskutuan për kontributin e BE-së gjatë pandemisë Lajmet MEI 16 Prill 2020 Ministri në detyrë Reka,kërkon mbështetjen për liberalizimin e vizave nga Euro-ParalamentariPicula Prishtinë, 16 Prill 2020 - Ministri në detyrë i Integrimit Evropian, Blerim Reka, sot i dërgoi një letër. Me këtë vendim synohet që një mall i Serbisë që importohet në Kosovë t. A votuan ministrat e LDK-së pro masave për reciprocitet me Serbinë 01 Apr 2020 - 08:15 Shpërndaje: Qeveria në detyrë e Kosovës me shumicën e votave ka marrë vendim për zbatimin gradual të reciprocitetit ndaj Serbisë, si zëvendësim për heqjen e taksës. Seanca nisi me prezantimin e programit nga Albin Kurti, tanimë kryeministër i Kosovës, pë. Një fjalëkalim do t'ju dërgohet në email. Shefi i misionit bashkërendon dhe mbikëqyr veprimtarinë e misioneve konsullore të Republikës së. Ministrat e Listës Serbe që kanë marrë pjesë të hënën në mbledhjen ku është arrestuar zyrtari i Qeverisë së Serbisë, Marko Gjuriq kanë shfrytëzuar përparësitë që u takojnë derisa janë pjesë e Qeverisë së Kosovës. VIDEO/ Rama mbledh për drekë ministrat dhe deputetët, Veliaj shkon me djalin e vogël Lajme, Të fundit. Edhe ish-ministrat e financave e refuzojnë ftesën e Kurtit: Jeni vonuar 18/04/2020 | 17:43 Të gjithë ish-ministrat e Financave të Republikës së Kosovës kanë refuzuar ftesën e ministrit në detyrë, Besnik Bislimi për të folur rreth ‘Pakos për Rimëkëmbjen e Ekonomisë’, me arsyetimin se Qeveri Kurti është vonuar me hapat e. com bluetooth radio rash bashkim hoxha sport news fair play Studio e Hapur te fundit minuta pas minute Koha për tu zgjuar Me zemër të hapur Shqiptarët për shqiptarët edi rama lulzim. Ish pallati i mediave "Rilindja", 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës. 2020 Kryeministri në detyrë Kurti dorëzoi në Gjykatën Kushtetuese komentet në lidhje me dekretin e shpallur nga Presidenti. Lajmin e ka bërë të ditur para mediave, kreu i AAK-së duke zbuluar edhe emrat që do. Kryeministri, zëvendëskryeministrat dhe ministrat e Qeverisë mund të zgjidhen nga deputetë të Kuvendit të Kosovës ose nga persona të kualifikuar, që nuk janë deputetë të Kuvendit. Ligji i ri në Kosovë, ulen pagat për Presidentin, kryetarin e Kuvendit dhe ministrat. Njëri nga zëvendësministrat kishte pasur telashe me reshjet e shumta të shiut, një tjetër kishte shkruar se po ndihet komod me postin që ka marrë e një tjetër përmes raportit i ishte treguar Haradinajt se ishte takuar […]. Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka thënë se emrat e ministrave të Qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës tashmë janë bërë të ditur. 10 deri 11 kanë votuar për”. Janë mësuar shumica e emrave të ministrave të qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës. Dërgesa e tretë me pajisje mbrojtëse personale për t'i mbështetur punonjësit e vijës së parë shëndetësore kundër COVID-19 do iu dorëzua sot Ministrisë së Shëndetësisë. Tel: +383 (0) 38 200 35 598. Fatbardha Emini, kanë vizituar komunën e Fushë Kosovës, ku janë pritur nga kryetari i kësaj komune, z. Ministrat e BE-së kanë diskutuar për marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë. Mandatari për formimin e Qeverisë së re të Kosovës, Ramush Haradinaj, njofton Zhurnal. Rrëfime interesante, pse deputetët e ministrat e Kosovës mbajnë armë Facebook. Pas bërjes publike të emrave të ministrave të Vetëvendosje, LDK ende nuk ka dal zyrtarisht më asnjë emër për ministrat e rinj derisa emra të ndryshëm janë fol për ministra. Në kuptim të rëndësisë më të lartë, KNMU përbëhet nga Ministrat e Zhvillimit Ekonomik, Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Administrimit të Pushtetit Lokal dhe Ministria e Financave (katër ministritë e linjës) dhe kryesohet nga Kryeministri. Doganat e Kosoves. Mandatari për formimin e Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj ka prezantuar emrat e kabinetit qeverisës, për të cilët ka kërkuar votat e deputetëve. Arrihet marrëveshja LDK-AAK: Zbulohen ministrat e qeverisë së re të Kosovës Lajme, Të fundit. Bashkëpunimi rajonal është i rëndësishëm, por këtë e pengon burokracia e rënduar. Një burim brenda LDK-së i ka thënë Bota Sot" se tashmë dy emrat e caktuar për ministra të ardhshëm gjithmonë nëse arrihet të be. The map created by people like you! Ministria e Forcës së Sigurisë së Kosovës (Prishtinë). Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu ka thënë për Ekonomia Online, se Kurti nuk a ka ndërmend t’i shkarkojë ministrat tjerë të LDK-së. Gazetari dhe analisti nga Kosova, Berat Buzhala ka ironizuar emërimet e 4 zv. Ngjela për Thaçin: Mund të shkojë në burg të përjetshëm, akuza të forta për Grenell - Duration: 10:41. Lajm i fundit - e fundit - politike - aktualitet - Shqipëria Ballkani Balkan balkans ballkan ballkani balkan shqiptaret shqiptarja gazeta shqiptare gsh. Ministria e Drejtësisë, Ministry of Justice, Ministarstvo Pravde. Ministria e Infrastrukturës - Lumir Abdixhiku. Kreu i PDK-së Kadri Veseli, në partinë e të cilit janë ministri Besim Beqaj dhe deputeti Zenun Pajaziti, kishte deklaruar se nëse një ministër i tij do të kishte aktakuzë do ta shkarkonte, por edhe një javë pas vendimit të Gjykatës ministrat e Veselit vazhdojnë të jenë të paprekshëm, shkruan Gazeta “Zëri”. Ndërkaq, tashmë janë bërë të ditur edhe emrat e ministrave nga dy partitë që do të jenë nën udhëheqjen e kryeministrit, Albin Kurti. Më poshtë emrat e ministrave të kabinetit qeveritar të Kurtit: Zëvendëskryeministër i parë, Avdullah Hoti Zëvendëskryeministër […]. Vetëvendosje do ta udhëheqë Ministrinë e Punëve të Jashtme, atë të Drejtësisë, të Financave, […]. Qeverinë e Kosovës e përbëjnë Kryeministri, zëvendëskryeministrat dhe ministrat. 01/03/2020, 18:06 01/03/2020. Kabineti i Ministrit. Aktualisht, në Kosovë janë rreth 270 leje të lëshuara nga Ministria […]. Republika e Kosoves. Tre të diplomuar në Universitetin britanik Staffordshire kanë marrë pozita të larta në kabinetin e ri qeveritar të Kosovës, shkruan faqja e universitetit. Ministria e Zhvillimit Rajonal, përfaqësuar nga dy Zëvendës Ministrat znj. Dokumente Identifikimi. Ministrat e Qeverisë së re të Republikës së Kosovës kanë bërë betimin pas marrjes së besimit. Ekziston një presion që Rusia t'i ndërprejë lidhjet me Assadin, për shkak të akuzave se kishte […]. Dhënia e betimit është bërë nën intonimin e himnit shtetëror të Kosovës. Shpërndaje videon. Rrëfime interesante, pse deputetët e ministrat e Kosovës mbajnë armë Facebook. 2018 "Mirëse na erdhët ministra"! Ditëve të fundit, në komunitetin tonë shqiptar në Amerikë kanë ardhur për të na vizituar zyrtarët e dy shteteve tona, gjegjësisht, nga Tirana -ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko dhe nga Prishtina - ministri i Diasporës e Investimeve. Kush janë ministrat e propozuar nga Kurti Publikuar: 6 January 2020. Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, do të diskutojnë për situatën në Ballkanin Perëndimor, gjatë takimit të fundit për këtë vit. Ekonomia e Kosovës përbën një ekonomi të re dhe dinamike. Me këtë rast, Podujeva do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme, raporton Express. MINISTRAT E DIASPORËS DHE DIASPORA. Ministrat e Vetëvendosjes dhe LDK-së, kështu pritet të jetë përbërja e Qeverisë Kurti Paraditen e sotme në ora 11:00 do të mbahet seanca ku pritet të zgjidhet qeveria e re e Kosovës e cila do të udhëhiqet nga kryeministri Albin Kurti dhe në përbërje të së cilës do të jenë 15 ministra. Bazuar në deklarimet e pasurisë, ministrat e Kurtit nuk qëndrojnë keq financiarisht. Më poshtë e gjeni kopjen elektronike të ftesës. Lutfi Haziri Ministër i Kulturës, Rinisë dhe Sportit - Prill 2010- Tetor 2010 Valton Beqiri Ministër i Kulturës, Rinisë dhe Sportit - 2008 -2010. 22 Prill 2020 Ministrat në detyrë Reka e Vitia diskutuan për kontributin e BE-së gjatë pandemisë Lajmet MEI 16 Prill 2020 Ministri në detyrë Reka,kërkon mbështetjen për liberalizimin e vizave nga Euro-ParalamentariPicula Prishtinë, 16 Prill 2020 - Ministri në detyrë i Integrimit Evropian, Blerim Reka, sot i dërgoi një letër. "Emrat e propozuar nga VV tashmë publiku i di. Seanca nisi me prezantimin e programit nga Albin Kurti, tanimë kryeministër i Kosovës, pë. 2,291 likes · 162 talking about this. Albulena Haxhiu - ministre Drejtesie. 2020 Njoftim për zhvillimin e punimeve në rrugën Prishtinë - Mitrovicë, segmenti “Nedakovc-Smrekovnicë-Vushtrri” 06. Qëllimi i këtij bashkëpunimi është ruajtja dhe zhvillimi i identitetit kombëtar, gjuhësor, kulturor dhe arsimor të diasporës, si dhe lidhshmëria e tyre me institucionet e Republikës së Kosovës. 01/10/2019 në 15:23. Shumica e personave që mbajnë armë, sipas statistikave zyrtare, i takojnë kategorisë së personave që mbajnë armë pa leje. Vetëvendosje do ta udhëheqë Ministrinë e Punëve të Jashtme, atë të Drejtësisë, të Financave, të Ekonomisë, të. Ministria e Mbrojtjes – Anton Quni. Masat Ekonomike - Financiare për Covid - 19. Por, është armë e sportit, është armë për shenjëtari. Shefi i misionit bashkërendon dhe mbikëqyr veprimtarinë e misioneve konsullore të Republikës së. ^ Republika e Kosovës dhe Brunei Darussalam vendosin marrëdhënie diplomatike, Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Kosovo. Vetëvendosje do ta …. Ministrat e Vetëvendosjes dhe LDK-së, kështu pritet të jetë përbërja e Qeverisë Kurti Paraditen e sotme në ora 11:00 do të mbahet seanca ku pritet të zgjidhet qeveria e re e Kosovës e cila do të udhëhiqet nga kryeministri Albin Kurti dhe në përbërje të së cilës do të jenë 15 ministra. Ministri i Punëve të Brendshme i Shqipërisë, Saimir Tahiri, ka vlerësuar në një forum të ministrave të Drejtësisë dhe Punëve të Brendshme në kryeqytetin serb, se Shqipëria është e përkushtuar në këtë drejtim. Një fjalëkalim do t'ju dërgohet në email. Lumir Abdixhiku i përfundoi studimet e doktoratës në Ekonomi në vitin 2012 dhe u bë drejtor ekzekutiv i Institutit Riinvest para se të bëhej pjesë e politikës dhe të garonte për deputet. Adresa: Ndërtesa e Qeverisë, Sheshi “Nëna Terezë” 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës. Edhe pse ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi iu ka bërë ftesë për takim konsultues rreth "Pakos për Rimëkëmbjen e Ekonomisë", të gjithë ish-ministrave të Financave në Kosovë, ish ministri i Financave dhe Ekonomisë, Haki Shatri deklaron për se nuk do të merr pjesë në këtë takim që do të mbahet të martën, pasi sipas tij, një iniciativë e. Zhurma më e madhe në lidhje me përfitimet pas largimit nga detyra, ishte bërë për zëvendësministrat dhe ata do të paguhen gjashtë muaj pas përfundimit të mandatit dhe të gjitha këto përfitime nuk do të bëhen në disa. Qeverinë e Kosovës e përbëjnë Kryeministri, zëvendëskryeministrat dhe ministrat. Albin Kurti ka kohë tashmë që i ka bërë të ditur emrat”, ka thënë […]. Ata atje janë takuar me policët dhe ushtarët e Kosovës të angazhuar në operacionet e kërkim-shpëtimit. Ministrat e Listës Serbe që kanë marrë pjesë të hënën në mbledhjen ku është arrestuar zyrtari i Qeverisë së Serbisë, Marko Gjuriq kanë shfrytëzuar përparësitë që u takojnë derisa janë pjesë e Qeverisë së Kosovës. Ekziston një presion që Rusia t'i ndërprejë lidhjet me Assadin, për shkak të akuzave se kishte […]. Siç shkruan gazeta beogradase "Vecernje Novosti", kjo veçanërisht ka të bëjë në takimet me zyrtarët e atyre vendeve që supozohet se janë në gjendje të tërheqi. Njëri nga zëvendësministrat kishte pasur telashe me reshjet e shumta të shiut, një tjetër kishte shkruar se po ndihet komod me postin që ka marrë e një tjetër përmes raportit i ishte treguar Haradinajt se ishte takuar […]. Në fillimi të këtij viti, saktësisht më 2 shkurt, Kuvendi i Kosovës ka miratuar Ligji për Pagat në sektorin publik. Ministrat e Kosovës marrin pjesë në seancën për Trepçën (Foto) Autori: Gazeta Fjala Në seancën urgjente që u thirrë nga përfaqësuesit e komunave serbë në veri të Mitrovicës, lidhur me Projektligjin për Trepçen po marrin pjesë edhe ministrat serb në qeverinë e Kosovës. Armëmbajtja është një dukuri mjaft e theksuar në shoqërinë kosovare. Shumica e personave që mbajnë armë, sipas statistikave zyrtare, i takojnë kategorisë së personave që mbajnë armë pa leje. Ministrat Ismaili e Spahn me marrëveshje bashkëpunimi, Gjermania ndihmon në fushën e sigurimeve shëndetësore. Ministrat e Diasporës së Shqipërisë, Maqedonisë dhe Kosovës, Pandeli Majko, Edmond Ademi dhe Dardan Gashi zhvilluan një takim tripalësh në Ohër. Ministrat kanë me vazhdua punën e tyre, kryeministri nuk ka ndërmend diçka të tillë". Jeni regjistruar me sukses!. Nga presidenti, kryetari i Kuvendit deri te ministrat, sa do të jenë pagat me ligjin e ri në Kosovë. Ministrat dhe kryetarët e komunës do të marrin 70 për qind të pagës edhe pas përfundimit të mandatit. Shfuqizimi i vendimeve të datës 31. Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq po planifikon të hyjë sot në territorin e Kosovës, ani pse ai nuk ka lejë nga autoritetet kosovare. Prapa Kuvendit janë parë disa nga deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa dhe Anton Quni. Më poshtë emrat e ministrave të kabinetit qeveritar të Kurtit: Zëvendëskryeministër i parë, Avdullah Hoti Zëvendëskryeministër […]. Vendimi u mor pa votat e ministrave të Lidhjes Demokratike të Kosovës, që nuk morën. Ky Ligj ishte temë debatesh të nxehta dhe grevash të shumta. Por, ka edhe persona që. Shtyhet seanca për dy ministrat e Kosovës Është shtyrë seanca fillestare ndaj Endrit Shalës, Dardan Gashit e Sami Lushtakut për datën 27 shkurt. Top Channel Albania 112,828 views. 2020 Ministri Mustafa takoi virtualisht përfaqësuesit e prodhimit të mishit të zogut Prishtinë, 24 prill 2020 - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, në një takim online me përfaqësuesit e prodhuesve të mishit të shpezëve, ka diskutuar për gjendjen e këtij sektori dhe sfidat me të cilat ata përballen në veprimtaritë. Albulena Haxhiu - ministre Drejtesie. Archived Web Site. Është edhe anëtar i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Qeveria e Kosovës ushtron pushtetin ekzekutiv në pajtim me Kushtetutën dhe me ligjin. “Emrat e propozuar nga VV tashmë publiku i di. Kushtetuta e Republikës së Kosovës Flamuri i Republikës së Kosovës Stema e Republikës së Kosovës Himni i Republikës së Kosovës. Adresa: Ndërtesa e Qeverisë, Sheshi “Nëna Terezë” 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës. Kryeministri Ramush Haradinaj, siç rikujton Radio Evropa e Lirë, është arsyetuar para mediave se ministrat nuk i cakton ai, por partitë me të cilat është në koalicion. See more of Ministria e Administrates Publike të Kosovës on Facebook. Mediat kosovare shkruajnë se LDK ka propozuar si ministër të Brendshëm Agim Veliun, ndërsa ministër i Mbrojtjes pritet të jetë. Publikohen emrat e pritshëm të ministrave në kabinetin e ri qeveritar të Kosovës. Vetëvendosje do ta udhëheqë Ministrinë e Punëve të Jashtme, atë të Drejtësisë, të Financave, […]. Jeni regjistruar me sukses!. E Premte, 30 Gusht 2019 - 14:25 albinfo. LDK ka vendosur ta propozojë për Ministër të Punëve të Brendshme Agim Veliun. Ministrat e Lidhjes Demokratike të Kosovës: Ministria e Punëve të Brendshme - Agim Veliu. Të tre ministrat e pranishëm, u zotuan se përveç se do ta përkrahin këtë nismë, ata edhe do të punojnë që procedurat e zbatimit. Qeveria e Kosovës përmbyll procedurat e transferimit të 200 mijë eurove në buxhetin e Komunës së Bujanocit. Kuvendi i Kosovës sot në orën 11:00 mban seancë plenare, ku pritet të zgjidhet Qeveria e re e Kosovës, e cila do të udhëhiqet nga Albin Kurti. Ballkani Perëndimor ka një perspektivë evropiane, theksuan ministrat. Top Channel Albania 112,828 views. Në mbledhjen e ministrave të G7-tës, në qytetin veriperëndimor italian, Luka, kanë marrë pjesë edhe ministrat e jashtëm të pesë vendeve të rajonit, që e kundërshtojnë sundimin e Assadit: Turqia, Arabia Saudite, Emiratet e Bashkuara Arabe, Jordania dhe Katari. EMRAT: Caktohen ministrat e Haradinajt në qeverinë e re të Kosovës. Ish ministrat. Ministrat e Kosovës dhe Serbisë i bën bashkë lufta ndaj pandemisë 20:20 , 15/04/2020 Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe Ministri i Shëndetësisë së Serbisë, Zlatibor Lonqar janë koordinuar për luftimin e pandemisë COVID-19. al gazetashqiptare. Ekziston një presion që Rusia t'i ndërprejë lidhjet me Assadin, për shkak të akuzave se kishte […]. 2020 Kryeministri në detyrë Kurti dorëzoi në Gjykatën Kushtetuese komentet në lidhje me dekretin e shpallur nga Presidenti. VIDEO/ Rama mbledh për drekë ministrat dhe deputetët, Veliaj shkon me djalin e vogël Lajme, Të fundit. Sot kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti dhe ai i LDK-së Isa Mustafa zyrtarizuan marrëveshjen për bashkëqeverisje, duke treguar se nga 12 ministri sa ishin marrë vesh fillimisht, qeveria e re do të ketë 15 ministri. Këta janë ministrat e Qeverisë Kurti. Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq po planifikon të hyjë sot në territorin e Kosovës, ani pse ai nuk ka lejë nga autoritetet kosovare. Ministria e Shëndetësisë - Lajme · Fjalime · Deklarata për shtyp · Foto Galeri Regjistrohu me E-mail për të rejat e fundit nga Ministria. 452Shpërndarje. Tags: Ministra Pasuria Qeveria Kurti. Objektivat Qeverisja e mirë, transparente dhe në shërbim të qytetarëve të Kosovës Sundim i rendit dhe ligjit. Ai tha se megjithëse koalicioni ka rënë mbrëmë, i mbetet kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit që të vendosë nëse do të punojë me ata në […]. Albin Kurti ka kohë tashmë që i ka bërë të ditur emrat”, ka thënë […]. Ministër i Financave dhe Transfereve - Besnik Bislimi. Komisioni shtetërorë për shqyrtimin e kërkesave për mallra të konfiskuara. Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës sipas të gjitha gjasave do ta bëjnë bashkë qeverinë e re të vendit. Qeveria në krye me Albin Kurtin u votua nga 66 vota për dhe 10 abstenime. Kreu i PDK-së Kadri Veseli, në partinë e të cilit janë ministri Besim Beqaj dhe deputeti Zenun Pajaziti, kishte deklaruar se nëse një ministër i tij do të kishte aktakuzë do ta shkarkonte, por edhe një javë pas vendimit të Gjykatës ministrat e Veselit vazhdojnë të jenë të paprekshëm, shkruan Gazeta “Zëri”. Tre të diplomuar në Universitetin britanik Staffordshire kanë marrë pozita të larta në kabinetin e ri qeveritar të Kosovës, shkruan faqja e universitetit. 680 maska FFP2 / N95 dhe 33. Sipas marrëveshjes mes dy forcave politike, të dala të parat në zgjedhjet e 6 tetorit, partisë së Isa Mustafës do ti takojnë 6 poste ministrore, ndërsa VV-së 5 ministri dhe një zv/kryeministër. Sapo është miratuar qeveria e re e Kosovës, pas një seance maratonë në Kuvend. 29 Korrik, 2019 12:09. Zjarrfikësit E Kosovës, Kosova. Këta janë ministrat e Qeverisë Kurti. Bajram Gecaj, i shoqëruar nga zëvendësministre në detyrë e Administrimit të Pushtetit Lokal, znj. Ministria e Ekonomisë - Rozeta Hajdari. 2020 dhe vendimet e reja të Ministrisë së Shëndetësisë rreth Covid-19. Albin Kurti para deputetëve ka prezantuar kabinetin e tij qeveritar, i cili do t'i ketë 15 ministri. Jul 10, 2019. Kushtetuta e Republikës së Kosovës Flamuri i Republikës së Kosovës Stema e Republikës së Kosovës Himni i Republikës së Kosovës. Kështu tha ministrja e Ekonomisë Rozeta Hajdari, e cila bëri me dije se ky është vendimi i parë për reciprocitet dhe se është në përputhje me Kushtetutën dhe Legjislacionin e Kosovës. Dalin emrat/ Kush pritet të jenë ministrat e rinj të Kosovës, sherr në LDK. Nëse jo për punën në qeveri, disa ministra të kabinetit Mustafa meritojnë të lavdërohen për diçka tjetër. Ministrat kanë me vazhdua punën e tyre, kryeministri nuk ka ndërmend diçka të tillë". kryeministër i dytë do të jetë Haki Abazi, teksa 6 ministra do të jenë nga Vetëvendosje dhe 6 nga LDK. Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, z. 2020: Zëvendësministri Gecaj ka vizituar komunën e Fushë Kosovës: Zëvendësministri në detyrë i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, z. Universiteti shkruan për tre ministrat kosovarë që diplomuan në Britani. Qeveria në detyrë e Kosovës me shumicën e votave ka marrë vendim për zbatimin gradual të reciprocitetit ndaj Serbisë, si zëvendësim për heqjen e taksës. Ministrat e Mbrojtjes të NATO-s do të diskutojnë rreth qasjes së Aleancës ndaj Forcës së Sigurisë së Kosovës pas vendimit të Kuvendit të Kosovës për transformimin e kësaj force në ushtri Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka konfirmuar se në rend dite të takimit ndërministror do të jetë edhe shqyrtimi i marrëdhënieve ndërmjet […]. Ata atje janë takuar me policët dhe ushtarët e Kosovës të angazhuar në operacionet e kërkim-shpëtimit.